Podolog – NOWOŚĆ

Podolog
OD DZISIAJ - TWÓJ KIERUNEK

Opis kierunku

Według kanonu starożytnego artysty greckiego Lizypa stopa powinna być równa 1/6 długości całego ciała. Ten słynny rzeźbiarz planując swoje wybitne dzieła sztuki bardzo często cały ciężar rzeźbionego ciała przenosił na jedną stopę. Stopa ludzka, o czym wiedzieli już starożytni to wspaniałe dzieło sztuki złożone z prawie 180 precyzyjnych elementów: kości, mięśni i ścięgien. Wiedza o tej misternej konstrukcji nie służyła tylko artystom, może służyć przede wszystkim nam!

Wiedza, którą podzielimy się z Tobą w Medycznej Szkole Policealnej w Kłodzku, pomoże poznać i zrozumieć funkcjonowanie stóp, zadbać o nie i sprawić, że będą w stanie nieść Cię lekko przez życie!

Zawód podologa staje się zawodem niezwykle poszukiwanym na rynku prac. Do jego zadań należy kompleksowa pielęgnacja stóp, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby uzyskać prawa do wykonywania tego zawodu wystarczy zapisać się do naszej szkoły.

Perspektywy zatrudnienia:

• gabinety podologiczne
  • salony kosmetyczne, SPA i wellness
  • sanatoria
  • zakładu opiekuńczo-lecznicze
  • poradnie diabetologiczne

Słuchaczom wydajemy:

• legitymację
  • zaświadczenia do instytucji m.in. ZUS, KRUS, US, PEFRON

Charakterystyka
Typ szkoły policealna
Wymagane wykształcenie średnie (absolwenci liceów, techników lub szkół branżowych II stopnia  (matura nie jest wymagana!)
Tryb nauczania Stacjonarny - 3 dni w tygodniu:

- dni powszednie w godzinach popołudniowych,  lub z uwzględnieniem weekendu   w godzinach porannych + jeden dzień w godzinach popołudniowych

Czas trwania 2 lata (4 semestry) - ferie oraz wakacje wolne od zajęć dydaktycznych
Uzyskany zawód Podolog
Koszt 255 zł/miesiąc (z wyj. ferii letnich - wakacji)
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Absolwenci otrzymują dyplom zawodowy
Absolwenci otrzymują certyfikat w języku angielskim (Europass) honorowany przez pracodawców w krajach UE
Udogodnienia
/profity/bonusy
kształcimy w systemie hybrydowym (część zajęć w e-learningu), udostępniamy kody do biblioteki cyfrowej Ibuk libra, w ramach zajęć uczymy pierwszej pomocy przedmedycznej

Uwaga! Dodatkowo dajemy szansę skorzystania z funduszy UE:
• stypendia z tytułu odbywania praktyki zawodowej – nawet w wysokości 2000 zł dla każdego słuchacza.
Aktualne projekty: https://www.medyk.szkola.pl/category/projekty-unijne/
• udział w bezpłatnych szkoleniach

Co nas wyróżnia?

• Posiadamy 14 letnie doświadczenie w kształceniu w zawodach medycznych