Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu propagowanie wiedzy, budowanie wrażliwości na temat tej przypadłości, oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Na spektrum autyzmu składa się szereg cech neurorozwojowych, które przekładają się na kontakt ze światem zewnętrznym.
Autyzm ma wiele rodzajów i u każdego objawia się w inny sposób. Nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju. Oznacza to, że cała droga rozwijania się człowieka jest nieco inna od standardowej.
W tym roku w Medycznych Szkołach Policealnych powstały nowe pracownie dla terapeutów zajęciowych gdzie Słuchacze uczą się między innymi pracy z osobami w spektrum autyzmu.
✅ Więcej informacji o kierunku: https://www.medyk.szkola.pl/terapeuta-zajeciowy/