Technik usług kosmetycznych

MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA | SZKOŁA POLICEALNA MEDYK

Technik usług
kosmetycznych

 

Opis kierunku

Zdrowy i piękny wygląd odgrywa duże znaczenie zarówno w życiu osobistym jak i w osiąganiu sukcesów zawodowych. Stąd rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i na świecie, i ciągle rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Program nauczania przygotowany przez wykwalifikowanych wykładowców w naszej szkole, przygotowuje do wykonywania między innymi specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych, upiększających i fizykoterapeutycznych. Dodatkowo proponujemy również uczestnictwo w licznych pokazach i szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów, które umożliwią zdobycie dodatkowych umiejętności potwierdzonych certyfikatami.

Nasi specjaliści z zakresu przedsiębiorczości przekażą również teoretyczną i praktyczną wiedzę o tym jak założyć własny gabinet kosmetyczny.

Perspektywy zatrudnienia:

Technik usług kosmetycznych to zawód z ogromną popularnością dlatego w naszej szkole przygotowujemy profesjonalistów z których usług korzysta coraz więcej osób dbających o swoją urodę i zdrowie zarówno w kraju jak i za granicą. Zawód daje wiele możliwości zatrudnienia a przede wszystkim uprawnia do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub podjęcia pracy m.in. w :

 • w nowoczesnych firmach kosmetycznych
 • salonach odnowy biologicznej
 • fitness klubach
 • renomowanych gabinetach kosmetycznych
 • gabinetach medycyny estetycznej
 • gabinetach wizażu
 • gabinetach masażu
 • salonach spa w ośrodkach hotelowych
 • drogeriach
 • perfumeriach

Dodatkowo słuchacze naszej szkoły poprzez uczestnictwo w zajęciach z języka obcego medycznego (język angielski) przygotowany jest do pracy za granicą, a obowiązkowe zajęcia z języka migowego ułatwią pracę z osobami niesłyszącymi.

Słuchaczom wydajemy:

 • legitymację
 • zaświadczenia do instytucji m.in. ZUS, KRUS, US, PEFRON

Czesne:

 • Szkoła w Kłodzku: 0 zł

Charakterystyka

Typ szkoły policealna
Wymagane wykształcenie średnie (matura nie jest wymagana!)
Tryb nauczania zaoczny
Czas trwania 2 lata (4 semestry) - ferie oraz wakacje wolne od zajęć dydaktycznych
Uzyskany zawód Technik usług kosmetycznych
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Absolwenci otrzymują dyplom zawodowy
Absolwenci otrzymują certyfikat w języku angielskim (Europass) honorowany przez pracodawców w krajach UE

Uwaga! Dodatkowo dajemy szansę skorzystania z funduszy UE:
• stypendia z tytułu odbywania praktyki zawodowej – nawet w wysokości 2000 zł dla każdego słuchacza.
Aktualne projekty: https://www.medyk.szkola.pl/category/projekty-unijne/
• udział w bezpłatnych szkoleniach

Co nas wyróżnia?

 • Posiadamy 14 letnie doświadczenie w kształceniu w zawodach medycznych
 • Wysoką zdawalność egzaminów państwowych
 • Nauka w nowoczesnym budynku
 • Specjalistyczne pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny
 • Wykwalifikowana kadra składająca się z nauczycieli praktyków
 • Praktyczny profil kształcenia
 • Dogodne dni i godziny zajęć umożliwiające pogodzenie pracy zawodowej z nauką
 • Wyrozumiała i otwarta na potrzeby słuchaczy kadra dydaktyczna oraz pracownicy administracji szkoły